İl Emniyet Müdürlüğü’nün Siber Suçlarla Mücadeleye yönelik yapmış olduğu çalışmalar kapsamında banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması yönelik olarak Kocaeli ili başta olmak üzere Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde değişik kart kopyalama olaylarına karışan M.Ç. - Ş.D. - M.H.- A.O.E. ve D.A. isimli 5 şahıs 11-16 Mart 2016 tarihleri arasında yapılan planlı operasyon neticesinde yakalandı ve gözaltına alındı.

 

ŞAHISLARIN ÜZERİNDEN ÇIKANLAR

Yakalanan şahısların üzerlerinde ve kullanmakta oldukları araçta yapılan arama neticesinde; Kart kopyalama eylemlerinde kullanılan 13 adet aparat, Kopyalanan kartlara ait olduğu değerlendirilen şifrelerin yazılı olduğu kağıt, Sahte olduğu değerlendirilen 122 adet manyetik şeritli kart, 1 adet kart bilgilerini okuyan ve bu bilgileri kopyalamaya yarayan MSR cihazı, 2 adet harddisk, 1 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet USB bellek, 6 adet hafıza kartı çok sayıda kart kopyalama işlemlerinde kullanılan alet ve materyaller bulunduğu bildirildi.

 

TUTUKLANDILAR

Banka veya Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması olayı ile ilgili şahıslar adli mercilere sevk edildikten sonra M.Ç. - Ş.D. - M.H.- A.O.E. ve D.A. isimli (5) şahıs  mahkemece tutuklandı.