MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan partinin Kartepe Teşkilatı’nda ilçe düzenlenen üye katılım törenine katıldı. Törene İl Başkanı Aydın Ünlü de katıldı. Milletvekili Türkkan TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri devam eden İç Güvenlik Yasa Tasarısı’nın getireceği olumsuzluklara dikkat çekerek,  “Dünyada demir perde ülkelerinde dahi polise böyle sınırsız yetki verilmiyor. Uzaklaştırma var. Sürgün yasası. Muhalifseniz sizi başka bir yerde ikamete zorlayabilir. Hitler’in Almanya’sında kalmış. Beyinlermizde bile bu faşizan kanunları canlandırmamız mümkün değil. Meclisteki asıl kavganın nedeni bu” dedi. 

SEÇİM GÜNÜ GÖZALTI OLABİLİR
AKP’nin terör örgütü ile pazarlık yaptığını söyleyen Türkkan, “Terörü önlemek için kanun  çıkardığını söyleyen bu hükümet terör örgütü ile pazarlık ediyor. Teröristle anlaşan bir hükümetin teröre karşı yasa çıkarması mümükün değil. Seçim günü dahi bir çoğumumuzu muhalif diye göz altına alabilirler”dedi. Meclis oturumundan iki birleşim men cezası almasıyla ilgili de konuşanTürkkan, “Uygulanabilir bir ceza değildi. Türkiyenin dört bir tarafından tebrik telefonları aldım” ifadelerini kullandı. 

YER AÇILIR DİYE DÜŞÜNÜYORLAR
Başka bir ilden aday olacağının iddia edilmesi ile ilgili soruları da cevap veren Türkkan, “Milletvekilleri aday olmaz, millet ister. Burada aday olmayı isteyenler ‘Türkkan giderse yer açılır diye düşünüyor’ olabilir. Mecliste Lütfü Türkkan dendildiği zaman herkesin aklına ikinci olarak Kocaeli geliyor.  Kocaeli ile özdeşleşmiş bir siyasi geçmişim varken başka bir yerden aday olmayı düşünemem” şeklinde konuştu.