Didem Arslan Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu “Türkiye’nin Nabzı” programına konuk olan MHP eski milletvekili Lütfü Türkkan, diğer konuklarla birlikte Türkiye’nin gündeminde olan Suruç saldırısını değerlendirdi.

Lütfü Türkkan saldırıdan Hükümeti sorumlu tuttu. Türkkan hayatını kaybedenlerin HDP seçmeni olduğunu söyleyen HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’a “Suruç’ta ölenler HDP seçmeni değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır” diyerek tepki gösterdi. Saldırıdan hemen sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı ilk değerlendirmeyi talihsizlik olarak değerlendiren Türkkan sözlerine şöyle devam etti: 

“-Türkiye’nin ciddi anlamda istihbarat zafiyeti vardır ve Türkiye’yi Suriye bataklığına sürüklemek istenmektedir. Suruç saldırısı Türkiye’nin Suriye’ye girmesi için yapılmış bir hazırlık çalışmasıdır. Ülkemizi terörist grupların cirit attığı bir bölge haline getirenler bu elim bombalama olayından sonra bir kez daha düşünmelidirler” 

Türkkan ayrıca kötü bir sezon geçiren turizm sektörünün bu saldırıdan sonra daha büyük sıkıntılar yaşayacağının da altını çizdi.