Şirketin dün yaptığı duyuruya göre WhatsApp'a yakında görüntülü konuşma özelliği gelecek. Tarihi tam olarak belli olmasa da şirketin 'yakında' geleceğini söylediği bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları, birebir video görüşmesinin yanı sıra ayrıca yazılı olarak da mesajlaşabilecekler.

UZUN ZAMANDIR TALEP EDİLİYOR

Özellik aktif hale geldiğinde görüntülü görüşme ikonu, birebir sohbetlerdeki telefon simgesinin hemen altındaki sesli çağrıların bulunduğu yerde olacak.

WhatsApp yaptığı açıklamada, video görüşmesinin uygulamanın uzun zamandır en çok talep edilen özellikler arasında yer aldığını belirtti. Bu özelliğin neden bu kadar geç eklendiği üzerine bir detay vermeyen şirket, ancak eski cihazların kullanıldığında ya da bağlantının zayıf olduğu bölgelerde, video görüşmesinin teknik olarak bazı sorunlar çıkartabileceğini ima etti. Şirketin blog sayfasından yapılan bir açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: "Bu özellikleri yalnızca en pahalı telefonlara ya da en iyi hücresel ağlara sahip olan kullanıcılara değil, herkesin kullanılabileceği hale getirmek istiyoruz."

Güncelleme, ilk olarak Brezilya ve Hindistan gibi milyonlarca nüfusa sahip ülkelerdeki kullanıcılara gelecek şekilde optimize edilmiş. Yani dağıtılmasına başlandığında bu özellikten ilk olarak Brezilyalılar ve Hintliler faydalanacaklar.