Kocaeli Ülkü Ocakları’na, Kocaeli halkı tarafından emanet edilen yardım malzemeleri dün akşam sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Zaman zaman ilimize gelmiş bulunan muhtaç Türkmen ailelere de yardımlar ulaştıran Kocaeli Ülkü Ocakları ayrıca düzenlediği kampanyalarla daha önce Suriye’den ülkemize sığınan ve kamplarda ikamet eden Türkmenler ile, Türkmeneli’nde zor günler geçiren soydaşlarımız için sınır ötesine dahi yardımları ulaştırmıştı.

Bu sefer kampanyayı Türkiye’de misafirimiz olan Doğu Türkistanlılar ile kamplardaki Türkmenler için gerçekleştiren Ülkü Ocakları toplanan 500 kolilik gıda ve 50 kolilik bebek bezi ile son iki yılda 3500 koliyi aşkın yardım malzemesine aracılık etmiş oldu.

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan’ın da bizzat katıldığı yükleme çakışmaları hava karardıktan sonra da devam edildi. Yardım kampanyası ile ilgili kısa bir açıklama yapan Özcan; “Dünyanın neresinde bir mazlum var ise Ülkü Ocakları oradadır diye defalarca söylemiştik.

Biz Türk-İslam sevdalıları, sözlerimizin arkasında durduğumuzu ve sıkıntı içindeki soydaşlarımıza TÜRK’ÜN ELİNİN nasıl uzandığını bu kampanyalarımızla hayata gösteriyoruz.

Kardeşi için yardımını emanet eden milletimizin güvenine layık olmak ile Rabbimizin rızasına nail olabilmekten başka bir gayemiz yok. Cenab-ı Hakk’tan niyazımız, yardımların kazasız belasız yerlerine ulaşması ve soydaşlarımıza bir nebze olsun deva olmasıdır.

İnşallah devletimize eski gücünü kazandıracak milli bir iktidar en kısa sürede iş başına geçerek, dış politikamız olması gereken haline bürünerek, mazlumların umudu olan Türkiye Cumhuriyeti kimsenin mazlum edilmesine izin vermeyecek durumda olacaktır” dedi.