Üniversite istiyoruz!

 

Yılan hikayesine dönen Gebze Üniversite ile ilgili Saadet Partisi’nden eleştiri geldi. Saadet Partisi Gebze ilçe başkanı Nurettin Çelik AK Partili vekillere tepki göstererek, “Biz Gebze’ye içerisinde Tıp Fakültesinin olduğu Araştırma Hastanesinin bulunduğu Mühendislik Fakültelerinin yer aldığı komple bir Üniversite olsun istiyoruz.”dedi.

 

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Nurettin Çelik, Üniversite konusunda iktidara tepki gösterdi. Çelik yaptığı açıklama da “Gebze’ye yapılacak olan Üniversite için CHP Kocaeli Milletvekillerinden Meclis’in açıldığı gün teklif verildi bu teklif AK Parti’li vekiller tarafından oy birliği ile reddedildikten sonra AK Parti Kocaeli Milletvekilleri tarafından teklif edilerek kabul edildi. Biz böyle çirkin siyasetin yapılmasını esefle kınıyoruz” dedi.

 

GEBZE İSTANBUL’UN ÇÖPLÜĞÜ

 

Gebze’nin İstanbul’un çöplüğü Kocaeli’nin kileri durumunda olduğunu ifade eden Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Nurettin Çelik, bizim siyasetimiz çıkar ve rant kavgaları üzerine olmayacak diyerek, “Biz Gebze’ye nasıl bir çivi çakarız bunun çabası içerisindeyiz. Biz AKP’nin yaptığı gibi hizmet için verilen teklifleri kendi çıkarlarına çevirebilmek için önce reddedip sonra kendileri aynı teklifi getirip kabul eden zihniyette olmayacağız.” dedi.

 

“LÜTUF DEĞİL HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

 

Gebze’nin hak ettiklerinin belki onda birini hizmet olarak almadığını ifade eden Başkan Çelik, “Gebze’ye yapılması planlanan Üniversite’nin de dört dörtlük komple bir Üniversite olmasını istiyoruz. Öyle verdik bir Üniversite oldu demekle bu iş olmaz. Biz Gebze’ye içerisinde Tıp Fakültesinin olduğu Araştırma Hastanesinin bulunduğu Mühendislik Fakültelerinin yer aldığı komple bir Üniversite olsun istiyoruz. Gebze artık makus talihini yenmek zorundadır. Bunun içinde Gebze’nin hizmet alabilmesi için öncelikle temiz siyasetin yapılması gerekmektedir. Hizmetin rengi olmaz. Kentimize yapılacak her türlü hizmeti destekliyoruz. İstanbul ve Kocaeli’yi besleyen Gebze’nin artık dirayetli yerel yöneticilerle verdiğini karşılığını geri almanın vakti geldi. Gebze’nin verdikleriyle hizmetler başka yerlere yapılıyor. Bunun son bulması gerekmektedir.” dedi.