MHP İl Başkanı Aydın Ünlü bir basın açıklaması yaptı. Fıstıkhane isimli kafede düzenlenen toplantıda açıklama yapan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile AKP İl Başkanı Aydın Ünlü hakkında sert açıklamalarda bulundu. AKP’nin Kocaeli’de 583.405 oy alacağını söyleyen Işık’a cevap veren Ünlü, “Işık bir sayı açıkladı. 583405 dedi. 7 Haziran akşamı tüm sandıklar açıldığında MHP’nin Kocaeli’de alacağı oy 327.856’dır” dedi.  

MHP OY SÜRPRİZİ YAPACAK

AKP’nin 7 Haziran’da oy sürprizi yapacağını söyleyen Ünlü, “Bugün MHP seçimlere az bir zaman kala sahada çalışmalarına devam ediyor. MHP hedeflediği sayıyı çıkarmak içim mücadele ediyorlar. Sokağın teveccühüne saygımız var. Teşekkür ediyoruz. MHP, 7 Haziran’ın önemini bilen bir mantıkla çalışmaya devam ediyorlar. MHP, 7 Haziran’ın sonuçlarını değiştirecek sürprüz bir oy alacak. AKP’nin oy kaybı sürprizi MHP’nin oy artışı ile olacak” şeklinde konuştu.

 ACEMİ İL BAŞKANI AKP

İl Başkanı Seyfettin Ceyhan’dan yine ‘acemi başkan’ olarak bahseden Ünlü, “İktidar partisini arkasına alan devletin gücüyle miting yapan acemi il başkanı Seyfettin Ceyhan’a sesleniyorum. Bizim mitingimize gelenler taşımalı ve maaşlı kişiler değil. Hepsi görevli, oy toplayan, inanmış, gönüllülük esasına göre mitinge katılmış insanlar. Seçim günü de aynı mücadeleyi yapacaklar. Sandıktan 1’inci parti çıkacaklar”diye konuştu.

 AĞLAMADAN SORUMLU BAKAN

Ünlü açıklamasına şöyle devam etti, “14 yıldır bu kenti yönetenler dün gelmişler gibi vaatler vermeye başladılar. Fikri Işık ağlamadan sorumlu 2. bakanımız oldu. Işık; Nevzat Doğan Türkiye Cumhuriyeti yazısını sildiğinde neden ağlamadı. Bunu anlamakta zorlanıyoruz. Dün pazarcılar odasına, otobüsçülere, amatör spor kulüpleri başkanlarına ellerinden gelen zulmü yapanlar bugün ne vaat edecekler. 14 yıldır siz ezenler bundan sonra da ezmeye devam edecekler. Bu oyunlara gelmesinler. Yarın yapacakları kahvaltıda verecekleri vaatlere inanmasınlar.”