Demokrasi nöbetlerinin başladığı ilk günden itibaren her gece Perşembe Pazarı meydanında olan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez; AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatı, gönüllü Kartepe Belediyesi personelleri ve Kartepeli hemşehrileri ile sabahın ilk ışıklarına kadar vatan nöbeti tutuyor. Gündüz mahallelerde gece de Demokrasi Nöbetinin tutulduğu Perşembe Pazarında Kocaeli halkıyla iç içe olan Başkan Üzülmez; “ Gün ayrışma değil, birlik olma günüdür” çağrısını yineliyor.
 
Tarih 15 Temmuz’un Kahraman Türklerini Altın Harflerle Yazacak
 
15 Temmuz gecesinin olağanüstü bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Başkan Üzülmez; “15 Temmuz da FETÖ üyesi beyni yıkanmış hainler ordusunun kalkıştığı bu darbe girişiminin amacı, dış güçlerinde desteğiyleTürkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak, yok etmekti. Sıradan bir girişim değildi. Bu vehametiyle birlikte Türk Milleti tarihinin en büyük sınavlarından birini vermiş, Türkiye Cumhuriyetinin ölüm-kalım mücadelesinde, topa, tüfeğe, tanka ve f16 ya bile imanıyla karşı koyarak tarihi bir kahramanlık öyküsüne imza atmıştır. 15 Temmuz gecesi olanlar, tarih kitaplarına Türk Milleti’nin cesareti ve imanıyla kazandığı zafer olarak altın harflerle yazılacaktır. Tüm dünyanın izlediği bu varoluş mücadelesi kimilerinin hiç hoşuna gitmedi. Hatta ellerini ovuşturmayı bekleyen düşmanlarımıza hayal kırıklığı yaşatarak, onları hırslarından ağlayacak hale getirmiştir.” Dedi.
 
Üzülmez’den 7 Ağustos’ta Birlik Olma Çağrısı
 
Sözlerine 7 Ağustos vurgusuyla devam eden Başkan Üzülmez; “ 15 Temmuz gecesinden itibaren her dakika katlanarak artan bu birlik, beraberlik iklimi ve bu bütünlüğün kalıcılığının sağlanması; devletimizin, milletimizin bekası açısından tarihi öneme sahiptir. İlk geceden itibaren iktidarla birlikte ortak hareket eden muhalefet partilerimizin yöneticileri ve bu partilere gönül vermiş vatansever yurttaşlarımız, söz konusu vatan olunca gerisinin teferruat olduğunun en somut göstergesidir. Önümüzde 7 Ağustos “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”var. Türk Milleti;  Başkomutanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’nın liderliğinde, Başbakanımız ve Muhalefet Partileri liderleriyle birlikte Türk’ün gücünü, Tüm Dünyaya en gür sesiyle, milyonlarca nefes tek ses olarak 7 Ağustos’ta haykıracak. 7 Ağustos, dünyanın Türkiye’ye bakış açısını değiştirecek bir gün olacak. Bu yurdun ekmeğini yemiş, suyunu içmiş her bir vatandaşımızı 7 Ağustos’ da şehirlerindeki meydanlarda toplanmaya, düşmanlarımızı titretecek o gür seste bir nefes olmaya davet ediyorum” dedi.
 
Şehit ve Gazi Ailelerine Başkan Üzülmez’den Tam Destek
 
Başbakanlık tarafından tüm yurtta başlatılan 15 Temmuz Şehit ve Gazi Ailelerine yardım kampanyası, Ak Parti Kartepe Teşkilatı ve Başkan Üzülmez’in desteğiyle farkındalık oluşturmak üzere geçtiğimiz günde Kartepe’de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. ''Onlar Vatana Sahip Çıktı, Bizde Ailelerine'' sloganı ile başlatılan yardım kampanyasına, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Ak Parti İlçe Teşkilatı bizzat katılarak Ziraat Bankası Kartepe Şubesinde ilk meşaleyi yaktılar. Şehit ve gazilerimizin emaneti artık bizim emanetimizdir diyen Başkan Üzülmez, Şimdi Birlik Olma ve Yaraları Sarma zamanıdır. Bu millet şehit ve gazi olan yurttaşlarımızı ilelebet minnetle anacaktır.” Dedi.