Vatan Partisi 1 Kasım genel seçimleri öncesinde milletvekili adaylarını belirledi. Parti yönetimi ve üyelerin yaptığı değerlendirmelerin ardından liste kamuoyuna açıklandı. Liste başı serbest muhasebeci mali müşavir Gökhan Onater oldu. İkinci sırada İzmit’te esnaf olan Ayşen Tanrıkulu, üçüncü sırada Gölcük’ten işçi Sedat Kışla, dördüncü sırada Kandıra’dan Batı FM sahibi ve çiftçi Kadir Doğan, beşinci sırada Derince’den emekli binbaşı Ömer Faruk Baykal, altıncı sırada Darıca’dan özel sektörde ihracat elemanı olarak çalışan Dilek Yalınay, yedinci sırada İzmit’ten mimar Orhan Kadıoğlu, sekizinci sırada Karamürsel’den emekli albay ve KKTC Lideri Rauf Denktaş’ın danışmanı Mehmet Kemal Boran, dokuzuncu sırada emekli deniz yarbay Recai Alkan, onuncu sırada Darıca’dan emekli devlet memuru Binnur Ayhan, on birinci sırada ise Gebze’den işçi emeklisi Mustafa Cerit aday olarak yer aldı.
 
UYARILARIMIZ HAKLI ÇIKTI
İl binasında açıklama yapan Vatan Partisi İl Başkanı Salih Vedat Olguntürk, “AKP’nin ülkemizi içine soktuğu terör ve ekonomik kriz koşullarında seçime gidiyoruz. 7 Haziran seçimleri öncesinde yapmış olduğumuz uyarılar ne yazık ki gerçek oldu. Yurttaşlarımıza çözüm olarak dayatılan AKP, CHP, MHP ve HDP’nin oluşturduğu TBMM yapısı ve koalisyon seçeneklerinin ülkemizi daha derin uçurumlara attığı herkes tarafından görüldü. AKP’yi devirmek için propagandası yapılan ve şirin gösterilen HDP-PKK’nın ülkemizi nasıl yangın yerine çevirdiğini acı tecrübe olarak yaşamaktayız. Gelinen noktada sistemin dayattığı sağlı sollu çözümler iflas etmiştir. Türkiyemiz, yakıcı sorunlarına devrimci çözümler üretmek zorundadır” ifadelerini kullandı.
 

 
ÇÖZÜMLERİ SIRALADI
Olguntürk, Vatan Partisi’nin çözümlerini sıralayarak, “Partimiz terör sorununa bölge ülkeleriyle ittifak, terörle mücadelede kararlılık, bölgenin ekonomik kalkınmasının sağlanması ve bölgede ağalık-beylik-aşiret yapısının temizlenerek terör bataklığının kurutulmasını savunmaktadır. Apo’ya ve terör örgütü PKK’ya ilk şehitleri veren partimiz, terör örgütü liderini sorgulayan komutan Hasan Atilla Uğur ve yargılayan hakim Turgut Okyay ile daha da güçlenmiş, terörü bitirecek siyasi iradeyi milletimize sunmuştur. Vatan Partisi, ekonomik krizi de devletçi ekonominin etkin olduğu bir üretim seferberliğiyle göğüsleme çözümünü savunmaktadır. Partimiz; Ergenekon kumpasını bozguna uğratan, Ermeni soykırımı yalanını dünya çapında çürüten, Meclis’teki dört partinin uzlaşmak istediği bölünme anayasasını milleti seferber ederek çöpe atan partidir. Daha büyük işler için vatansever halkımızın desteğini istiyoruz” şeklinde konuştu. 
 
İşte Vatan Partisi’nin ilk 11’i;
1-Gökhan Onater
2-Ayşen Tanrıkulu
3-Sedat Kışla
4-Kadir Doğan
5-Ömer Faruk Baykal
6-Dilek Yalınay
7-Orhan Kadıoğlu
8-Mehmet Kemal Boran
9-Recai Alkan
10-Binnur Ayhan
11-Mustafa Cerit