Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması’nın finalistleri belli oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan elemelerde 60 ilden 446 lisenin sahne aldığı yarışmada, Kocaeli'yi temsil eden Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi finale kaldı. 29 Nisan’da Volkswagen Arena’da yapılacak olan finalde 30 okul arasına girerek büyük başarıya imza atan liselilerin gözü birincilikte. Kocaelili öğrenciler Beatles'ın Come Together şarkısıyla finalde tekrar sahne alacak. Finalde liseliler, arkadaşlarına destek vermek için alana gitme şansına da sahip.

 
ÖNEMLİ İSİMLER
Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinin oluşturduğu ön jüri tarafından izlenerek değerlendirilen okullar finalde ise; ünlü sanatçılar ve gazetecilerin oluşturduğu jürinin önünde performanslarını bir kez daha gösterecek. 29 Nisan’da Volkswagen Arena’da gerçekleşecek ve ödüllerin sahiplerini bulacağı günde finalistleri değerlendirecek jüride, birbirinden değerli isimler yer alıyor. Yarışmanın kurucusu ve başkanı olan Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun finalde yer alacağı yarışmada jüride ise; Özkan Uğur, Teoman, Aşkın Nur Yengi, Turhan Yükseler, Tarkan Gözübüyük, Meltem Taşkıran, Mine Mucur, Figen Çakmak, Harun Tekin, gibi sanatçı ve müzisyenlerin yanı sıra; Ali Eyüboğlu, Yüksel Aytuğ, Ömür Gedik, Nazlı Mengi, Mehmet Çalışkan, İlker Gezici, Yavuz Hakan Tok, Edda Sönmez, Ceren Çıplak, Uygar Taylan, Hazan Aköz, İpek Koşan, Çağlan Tekil gibi gazeteci ve köşe yazarları olacak.
 
BEYAZ’A KONUK OLACAKLAR
Yarışmada müzik stüdyosu, para ödülleri ve karşılıksız eğitim bursu verilmesinin yanı sıra bu sene bir ilke de imza atılıyor. 30 okulun finalist olarak yarışmasından sonra dereceye girenlere ödülleri verilmek üzere aynı akşam ödül töreni yapılacak. Yarışmanın icra dalı birincisi olarak müzik stüdyosu ödülüne sahip olan lise aynı akşam yayınlanacak olan Beyaz Show programına konuk olacak. Programda kendilerini gösterme fırsatı bulacak olan liseliler şarkılarını bir de milyonların önünde söyleme şansını yakalayacak.
 
HAYALLERİ SÜSLEYEN ÖDÜLLER
Türkiye’den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada elemeyi geçip finale katılmaya hak kazanan liseli müzisyenleri, 29 Nisan’da İstanbul’da yapılacak büyük finalde birbirinden güzel hediyeler bekliyor.İcra dalında birinci olan okula müzik stüdyosu ve para ödüllerinin yanı sıra; üstün başarı gösteren iki öğrenci de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden karşılıksız eğitim bursu kazanacak.
 
Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 10.000 TL
2.lik ödülü: 7.500 TL
3.lük ödülü: 5.000 TL
 
Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 6.000 TL
2.lik ödülü: 4.000 TL
3.lük ödülü: 2.000 TL
 
Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman / Beste dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:
1.lik ödülü: 3.000 TL
2.lik ödülü: 2.000 TL
3.lük ödülü: 1.000 TL