Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren batı bölgelerimizden başlayarak Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ve İç Anadolu’nun batısında mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceğini açıkladı

 
 
 
Meteorolojiden alınan bilgiye göre yarından itibaren batı bölgelerimizden başlayarak artacak olan hava sıcaklığının, önümüzdeki 1 hafta boyunca etkisini arttırarak, özellikle Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun batısında mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde, doğu bölgelerimizde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtildi.
Yurt genelinde büyük oranda artacak olan sıcaklıkların Kocaeli’de de etkisini göstermesi bekleniyor. Yarından itibaren artacak sıcaklıkların Kocaeli’de 37 dereceye kadar çıkacağı belirtiliyor.
Hafta sonundan itibaren en yüksek hava sıcaklığının: Aydın’da 44, Denizli ve Manisa’da 42, İzmir’de 41,Adana ve Muğla’da 40, Balıkesir’de 39, Edirne ve Bursa’da 38, Antalya’da 37, Afyonkarahisar ve Uşak’da 34, Ankara ve İstanbul’da 33 dereceye ulaşması tahmin ediliyor.