Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun misafiri olan Yılmaz’a, Başkan Danışmanı Ömer Polat ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş eşlik etti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, inceleme sonrası yaptığı açıklamada, “Türkiye’de Bilim Merkezi olarak böyle bir başka yer yok. Burası bir model olarak gördüğümüz için, en iyi uygulama yeri ve alanı görelim istedik. Şahsen diğer kentlerdeki ve dünyadaki örnekleri gördüm. Bilim Merkezi mahiyetindeki bu yerin tarihi yönünü ve endüstriyel dönüşümü en iyi şekilde sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nu tebrik ediyorum. Bu bölgenin dönüşümü Kocaeli'nin yerel anlamda geldiği ufku göstermiştir. Biz bu ufka talibiz ve ne zaman yaklaşırız biraz zamana ihtiyacımız var. Büyükşehir Belediye Başkanımıza misafir olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kocaeli’deki Büyükşehir tecrübesini Ordu’muza yansıttığımızın kanaatindeyiz” dedi.

BAŞKAN’DAN YILMAZ’A TEBRİK
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Yeni kurulan Büyükşehirler arasında en erken kurumsallaşan ve hizmet üretmeye başlayan Başkanımız Enver Yılmaz’ı tebrik ediyorum” dedi.
Gidip görenlerin Ordu’daki değişimin ne denli pozitif olduğunu yaşayarak hissedeceklerini
anlatan Bakan Karaosmanoğlu, “İnanıyorum ki; her geçen bütün ilçeleri ile birlikte çok daha güzel günler Ordu ilimizi bekliyor” diye konuştu. Bilim Merkezi’ndeki incelemenin ardından
heyet daha sonra Akademi Lise projesini de yerinde inceledi.