Sanatçı Yonca Evcimik’in birkaç gün önce kendisini arayarak durumdan haberdar ettiğini ve daha sonra da kendisiyle birlikte Arnavutköy, Bolluca Köyü’ndeki hayvan barınağını ziyarete gittiklerini belirten Murat Öztürk, "Yapımı süren yeni havalimanının hemen dibindeki Bolluca Köyü’ne geldiğimizde bölgede 7 bin civarındaki köpeğin, 4 yüze yakınının hastalık ve bakımsızlıktan neredeyse ölmek üzere olduğunu gördük, İçler acısı bu durum bizi derinden etkiledi’’ dedi.

KAMYONLARLA GETİRİLİP KÖYE BIRAKILIYORLAR

Murat Öztürk’ün ifade ettiği gibi İstanbul ve civar yerlerden toplanan köpeklerin kamyonlarla getirilip barınağa bırakıldığı da öğrenilirken, bazı hayvan severlerin yardımlarının da artık yetersiz kaldığı bir gerçek. Yonca Evcimik gibi hayvan severlerin, burada yaşayan köpeklerin bakım ve düzenli beslenmeleri için kapı kapı dolaşarak yardım istediklerini ve kendisiyle de görüştüğünü dile getiren Öztürk, hayvan sever birisi olarak yardım konusunu seve seve kabül ettiğini söyledi. Tüm bunların yanı sıra, birkaç kişinin yardımları ile konunun çözüme kavuşamayacağını da ifade eden Murat Öztürk, imkanı olan her duyarlı vatandaşın bu hayvanlara sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.

SOSYAL MEDYADAN TEŞEKKÜR ETTİ

Darıcalı iş adamı Murat Öztürk’ün Bolluca Köyü’ndeki hayvanlar için yaptığı yardımı Twitter ve İnstagram sayfasında paylaşan ve teşekkür eden Sanatçı Yonca Evcimik, "Bolluca’daydık… Hayvansever Murat Öztürk (Kocaeli) sağolsun günümüzü kurtardı… Yarın belki de siz gidersiniz" şeklinde mesaj yayınladı.