y.m.k @ msn.com

Adaylarını yenileyen AK Parti hiç şüphesiz alınan sonuçların başarısızlığından dolayı yenilenme ihtiyacını kendinde gördü.

CHP hariç tüm partiler listelerini yeniledi.

Hepsi de daha mantıklı adımlar attılar.

Peki AK Parti ne yaptı !

2007 seçimlerinden bu yana ilk kez Gebze’yi liste dışı bıraktı.

Kocaeli seçmeninin neredeyse yarısının bulunduğu bir yer olan, oy deposu Gebze'den bir adayın olmamasını tercih ettiler.

Demek ki, AK Parti 1 Kasım seçimlerinde kendi dinamikleriyle bir başarının geleceğine inanmadı.

Bütün planlarını HDP ve MHP’nin oy kaybetmesi üzerine kurdu.

Ve AK Partide o yıllardır görmeye alışık olduğumuz enerjinin de yok olduğu gerçeği ...

7 Haziranı AK Partili yöneticilerin mumla arayacaklarını söyleyebilirim.

Kaflı'nın üzerini çizenler bunun hesabını teşkilatına vermelidir !

AK Parti, 2009 yerel seçimlerinde Gebze’den yüzde 44.60, 2011 genel seçimlerinde 56.80, 2014 yerel seçimlerinde 48.8 ve 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde de 48.99 oy almıştı.

Gebze’ye verdiği değeri göstermek için büyük çaba sarf eden AK Parti’nin Gebzeli bir ismi listeye almamasının bedelini ödeyecek gibi. 

Bir önceki seçimde Kocaeli'nde 6.Milletvekilini yaklaşık 1500 oy farkı ile aldığını da hatırlatmalıyım ve partisine büyük hizmetler de bulunmuş Cemalettin Kaflı'nın üzerini çizerek, Gebze'de yeni bir adayada yer verilmemesi yapılmış büyük bir hatanın adıdır.

Ve en önemlisi Cemalettin Kaflı’nın yeniden aday gösterilmemesi Gebze bölgesine nasıl bir etki edecek sorusunun cevabı?​

Velhasıl kelam benden söylemesi, AK Partililerin dediği gibi “7 Haziran’da yarım bıraktığımız işi 1 Kasım’da sürdüreceğiz inşallah.” sözlerinin büyük bir hayal olduğunu ve bunun en büyük cevabını da Gebze bölgesinde ki seçmenlerinden tokat gibi değil, bildiğin yumruk gibi alacakları gerçeğini 1 Kasım da AK Parti, vekil sayısı ile görecektir.