Cemil YAMAN

1970 yılında Ağrı’nın Hamur ilçesinde dünyaya gelen Cemil YAMAN, 1975 yılında, henüz 5 yaşındayken ailesiyle birlikte Dilovası’na taşınmıştır. Tüm çocukluğu ve eğitim hayatı Dilovası’nda geçmiştir.
 
 
Bir süre Dilovası Belediye Spor Kulübünde yöneticilik , birçok sivil toplum kuruluşunda üyelik, yöneticilik ve başkanlık gibi görevlerde bulunmuştur.
 
 
Sayın Cemil Yaman siyasi kariyerine ilk kez "Fazilet Partisi Dilovası Belde Teşkilatı Siyasi İşler Başkanı” sıfatıyla adım atmıştır. Fazilet Partisi’nin 22 Haziran 2001 tarihinde Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması üzerine, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları tarafından kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Dilovası Belde Teşkilatlanma ve partinin Kurucu Siyasi İşler Başkanlığı görevini üstlenmiştir.
 
 
Sayın Başkanımız, 1999 yılında görev yaptığı Dilovası Belediyesi’nden ayrılmış ve Gebze Belediyesi’nde Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır. Koordinatörlüğü döneminde Gebze’de sayısız kültürel ve sanatsal etkinliğe imza atmış, bölgemizde ilk kez "Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri” yapılmasını sağlamıştır. Bu görevinin icrası sırasında 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Dilovası Belediye Başkanlığına aday olmuş ve aziz milletimizin yüksek teveccühüyle Dilovası’nın 6. dönem Belediye Başkanı sıfatıyla hizmete başlamıştır."Halk efendi, biz hizmetkârız” prensibiyle hareket eden Sayın Cemil Yaman, tüm siyasi ve hizmet anlayışını da bu prensibi doğrultusunda şekillendirmiştir.
 
 
Eğitimin, "insan hayatının en önemli yapı taşı” olduğuna inanan Sayın Yaman, Başkanlık görevinden önce de Başkanlık görevi sırasında da gerekli gördüğü tüm kişisel gelişim ve eğitim programlarına aralıksız katılmıştır. Siyaset Akademisi, Siyaset ve Ahlak, Siyaset ve Marka Yönetimi, İletişim Motivasyon gibi seminerlerle; 5018 sayılı Mali Sorumluluk Yasası ve Analitik Bütçe konulu eğitimlere iştirak etmiş ve gösterdiği başarı neticesinde ilgili sertifikalara sahip olmuştur. Sayın Cemil Yaman bunların yanında, birçok mesleki eğitim programlarına da katılmış ve bu eğitimlerde başarıyla noktalamıştır.
               
 
Sayın Başkanımız evli ve 4 çocuk babasıdır.
Bu galeri 5131 kere görüntülenmiş.28 Kasım 2013, Perşembe

Toplam 9 sayfadan 1. sayfadasınız.

Yorumlar 0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

kizilay_banner_165x230 sanalbasin.com üyesidir