Türkiye’nin sanayi başkenti Kocaeli, hükümetin ardından TBMM’de de söz sahibi oldu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın getirilmesinin ardından CHP’nin TBMM Sanayi Komisyonu üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan oldu.
 
ÖNEMLİ GÖREV
Kocaeli sanayide imzasını atmaya devam ediyor. AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın yeniden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak açıklanmasının ardından CHP’de Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilim ve Teknoloji Komisyonu üyelerini belirledi. Gündemi yoğun olan komisyona CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan seçildi. TBMM Grup Başkanvekilliği tarafından yapılan görevlendirme ile Tahsin Tarhan TBMM Sanayi Komisyonu’nda ana muhalefet partisinin temsilcisi olacak.
Komisyon, çalışmalarına önümüzdeki hafta başlayacak. İlk toplantıda komisyonda görevlendirme yapılması beklenirken, Tahsin Tarhan’ın komisyon sözcüsü olmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Tarhan, komisyonda Kocaeli bölgesinin sanayideki ağırlığının artacağını kaydederken, bölgenin sorunlarını çözmenin öncelikli gündem olacağını söyledi.