Almanya Bavyera’nın Bad Berneck kasabasında oturan Kenan Emir (62), 17 Ağustos 1999 depreminde hafızasını kaybeden kızını arıyor. Deprem gecesi balkonda otururken yan yatan binanın üçüncü katından düşen ve başından aldığı darbeyle hafızasını yitiren kızı Hicran’ın hala yaşadığına inanan Kenan Emir, kızını bulmak için bugüne kadar 433 hastane gezdi. Son çare olarak televizyon programına katılan baba Emir, kızını bulana 50 bin Euro ödül vereceğini açıkladı. Kızının, Marmara bölgesinde birilerinin elinde olduğuna inandığını belirten Emir, asılsız ihbarlarla aldatılmak istemediğini söyledi.
 
HATA YAPTIM
Televizyon programına katılan Kenan Emir, “Depremin olduğu gün Gölcük’e gittim. Kasımpaşa Deniz Hastanesi’nde ilk müdahaleyi yapan beyin ve sinir cerrahı kıdemli yüzbaşı Halil İbrahim Seçer’in ‘isimsiz yaralı’ tarifine uyan kişinin kızım Hicran olduğundan eminim. Hicran, Kasımpaşa Deniz Hastanesi gemi komutanının söylediğine göre, ilk dört gemiyle gelen yaralılar arasındaymış. Depremden 25 gün sonra gelen bir telefonla Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde olduğunu öğrendim. Bir odaya girdiğimde başı tamamen sarılı bir yaralı yatakta doğruldu. Kendini ifade edemediğinden ben odadan çıkarken tekrar yattı. O vaziyette olacağını düşünemedim. Telaş içinde yanına gitmemekle hata yaptım. O benim kızımdı” dedi.

ÖLDÜĞÜMÜ SANIYOR
Torunlarının gömüldüğü aile mezarlığına kendi adını taşıyan bir taş da koyduran Emir, “Mezar taşına kendi adımı yazdırarak da hata ettim. Şimdi belki de kızım benim öldüğümü sanıyor. Torunlarımın mezarını yapan kişinin ifadesine göre, 30 Mayıs 2000’de iki çarşaflı kadın BMW marka otomobille kızımı mezarın başına getirmiş. Kızım da taşa sarılıp ağlamış. Daha sonra apar topar arabaya binip gitmişler. Çalıntı olan BMW marka otomobil bir gün sonra Beşiktaş’ta terkedilmiş olarak bulundu” ifadelerini kullandı.